UV lampy pro domácnosti

Dezinfekce pitné vody

Spolehlivé odstranění bakterií

  • Zničení bakterií
  • Nemění složení ani chuť vody
  • K provozu nejsou potřeba žádné chemikálie
  • Snadná instalace
  • Bazény, rodinné domy, dílny, kavárny, restaurace

+420 224 811 900

UV lampy EuroClean

K čemu UV lampy slouží

UV lampy slouží k likvidaci mikroorganismů – dezinfekci vody. Likvidují široké spektrum bakterií a virů. Jde o jednoduché a nenáročné řešení, které nijak nemění složení vody.

Mikroorganismy žijí všude okolo nás. V malých množstvích se vyskytují v každé vodě a pokud jejich množství překročí určitou hranici, začínají být škodlivé pro lidské zdraví. Zdrojem mikrobiologické kontaminace studní a dalších zdrojů vody je okolní prostředí – splachy z povrchu, průsaky z okolí, spad z ovzduší. Některé specifické mikroorganismy jsou původci závažných nemocí a jejich přítomnost je nežádoucí i v minimálním množství. Jde hlavně o bakterie fekálního původu, které do zdrojů vody pronikají z netěsnících žump nebo z povrchových vod, do kterých ústí kanalizace.

Při větším odběru vody se většinou volí chemická dezinfekce vody, která má své výhody. Nicméně pro drobnější spotřebitele je ideální volbou levnější a na údržbu nenáročná UV lampa.

legionella

Jak UV lampy fungují

Přístroj sestává z dutého nerezového válce, kterým protéká voda. Uvnitř válce je vložena UV zářivka. Výkon zářivky a rozměry válce jsou navrženy tak, aby voda byla prozářena rovnoměrně, správnou intenzitou a po dostatečnou dobu. Díky tomu je zajištěna spolehlivá likvidace mikroorganismů, zářením dochází k poškození genetické informace bakterií a virů, a také k jejich rozpadu.

Pro správnou funkci je potřeba, aby voda byla dostatečně čistá. Zabarvení a zákal snižují její účinnost. Proto se UV lampa řadí zpravidla jako poslední prvek úpravny vody nebo, je-li instalována samostatně, se před ni umístí mechanický filtr. Celý proces je pouze fyzikální, bez nutnosti použití jakýchkoli chemikálií. Germicidní (choroboplodné zárodky ničící) účinky lampy bohužel nejsou trvalé, upravená voda je určena k okamžité spotřebě, jinak je zde riziko opětovného nárůstu bakterií. Lampa nevyžaduje žádné další příslušenství. Spolehlivě dezinfikuje protékající vodu nezávisle na aktuální odběru, dokud není překročen její maximální průtok. Životnost zářivky je cca rok nepřetržitého provozu. U nepravidelně využívaných objektů je možné lampu jednoduše vypnout a tím šetřit její životnost.

UV lampa

Jak probíhá zapojení

Je velice jednoduché. Předfiltr hrubých částic a předem zkompletovaná UV lampa se napojí na obtokovou armaturu v místě instalace. Po kontrole těsnosti spojů se napájecí adaptér lampy připojí do elektrické sítě (230 V). Dále už je nutná jen občasná vizuální kontrola předfiltru a případná výměna zanesené filtrační vložky. Jestliže dojde k neobvyklému snížení účinnosti lampy, je třeba také zkontrolovat, zda křemíková trubice není pokryta minerálním či organickým povlakem a případně tento nános odstranit. Naši servisní technici Vám zařízení rádi namontují a spustí.

UV lampa detail
Bez chemie

Ekonomické

Snadná instalace

Zde se staráme o vodu

Více referencí

UV dezinfekceostranění bakteriídezinfekce vodybezchemická dezinfekce vody

Zajímá Vás zařízení? Zanechte nám kontakt, ozveme se zpět

Jméno*

Email

Telefon

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

X
Úprava vody pro průmysl i domácnosti