UV lampy pro průmysl

Dezinfekce pitné a užitkové vody

Spolehlivé odstranění bakterií

  • Vysoká účinnost odstranění bakterií
  • Nemění složení a vlastnosti vody
  • Bezobslužné a bez chemikálií
  • Nenáročné na prostor a instalaci
  • Neohrožuje citlivá zařízení ani kvalitu výrobků
  • Pitná voda, bazény, procesní, užitkové i odpadní vody

+420 224 811 900

UV lampy EuroClean

K čemu UV lampy slouží

Dezinfekce vody UV zářením je proces zabraňující nárůstu patogenních mikroorganismů, které mohou způsobit různé nemoci. Jeho cílem je hygienicky nezávadná voda, která ani při dlouhodobém pravidelném užívání nemá vliv na zdraví člověka. Jde o moderní a ekologický způsob dezinfekce vody bez chemikálií, splňující veškeré legislativní požadavky.

Při použití UV záření nevznikají ve vodě žádné chemické sloučeniny a nemění se její parametry. Je tedy ideální metodou dezinfekce tam, kde by použití prostředků na bázi chloru mohlo poškodit zařízení (reverzní osmózy a podobně) nebo výrobky a produkty (potravinářství apod.)

UV lampy jsou ideální jako dodatečná dezinfekce pro užitkovou vodu případně i pro vody odpadní.

legionella

Jak UV lampy fungují

Přístroj sestává z nerezového válce s nátrubky pro připojení do potrubního systému a napájecího zdroje. Uvnitř válce je vložena utěsněná trubice z křemenného skla osazená UV zářivkou. Samotná dezinfekce pak probíhá při průtoku vody lampou, kdy je protékající proud osvětlován – zářením dochází k poškození genetické informace bakterií a virů, a také k jejich rozpadu.

Vzhledem k tomu, že kvalita dezinfekce pomocí UV lampy závisí na čistotě vtékající vody, pro zajištění optimální funkčnosti zařízení se předřazuje filtr mechanických nečistot a zákalu. Celý proces je pouze fyzikální, bez nutnosti použití jakýchkoli chemikálií.

Germicidní (choroboplodné zárodky ničící) účinky lampy bohužel nejsou trvalé, upravená voda je určena k okamžité spotřebě, jinak je zde riziko opětovného nárůstu bakterií (pro vodu zadržovanou ve vodojemech a zásobnících je tedy vhodnější použít dezinfekci chemickou – systémy AquaDos nebo OXCL). Životnost zářivky je cca 8000 provozních hodin.

UV lampa

Jak probíhá zapojení

UV lampa se pomocí standardních nátrubků připojuje přímo do potrubí. Po kontrole těsnosti spojů se napájecí adaptér lampy připojí do elektrické sítě (230 V) a zařízení je okamžitě v provozu. Dále už je nutná jen občasná vizuální kontrola předfiltru a případná výměna zanesené filtrační vložky. Jestliže dojde k neobvyklému snížení účinnosti lampy, je třeba také zkontrolovat, zda křemíková trubice není pokryta minerálním či organickým povlakem a případně tento nános odstranit.

Lampy jsou charakterizované maximálním průtokem, který je nutné nepřekračovat, aby byla zajištěna potřebná dezinfekční účinnost. Pokud je průtok vyšší, než kapacita jednotlivé lampy, tak se naprosto běžně instalují sestavy několika UV lamp zapojených paralelně (vedle sebe).

UV lampa detail
Bez chemie

Ekonomické

Snadná instalace

Instalovaná zařízení

Zde se staráme o vodu

Více referencí

UV dezinfekceostranění bakteriídezinfekce vodybezchemická dezinfekce vody

Zajímá Vás zařízení? Zanechte nám kontakt, ozveme se zpět

Jméno*

Email

Telefon

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

X
Úprava vody pro průmysl i domácnosti