Na pražském Proseku byla objevena Legionella, dezinfekce bude probíhat zařízením EuroClean

15.9.2015

Bakterie Legionella pneumophila, způsobující onemocnění zvané legionelóza, se objevila v rozvodech teplé vody na pražském Proseku.

Podle radnice Prahy 9 byla bakterie nalezena ve čtvercovém bloku domů ohraničeném ulicemi Vysočanská, Veltruská, Litvínovská a Litoměřická. Konkrétně v teplé vodě v bytě ve Vysočanské ulici v pondělí dopoledne. Dle Matěje Čermáka z pražské hygienické stanice byl limit legionell v pitné vodě překročen až stonásobně.

Radnice Prahy 9 obyvatelům doporučila, aby si do doby, než bude problém vyřešen, myli hlavu i obličej v teplé vodě co nejméně a aby se jim při sprchování nedostala voda do úst, očí, uší a nosu.

Dezinfekce vody chlordioxidem

K nákaze legionellou však dochází zejména vdechnutím kapének kontaminované vody do plic. Viz www.legionella.cz/legionella-a-zdravi/#legionarska-nemoc

Není proto nutné obávat se umýt si ruce, nicméně zejména senioři a lidé se sníženou imunitou by se sprchování kontaminovanou vodou měli vyhnout.

Dezinfekce vody začne v pátek generátorem chlordioxidu EuroClean OXCL

Náprava bude probíhat nejpozději od pátku 18.9.2015 a lze očekávat, že dezinfekcí se limity bakterií dostanou do normálu během několika dní. Dezinfekce však bude probíhat po dobu jednoho měsíce.

Informace o generátoru Chlordioxidu naleznete zde: EuroClean OXCL

 

Oficiální informace Hygienické stanice hlavního města Prahy

Legionella Prosek

Legionella Prosek

Nákaza legionellou

Legionelózou nejčastěji onemocní jedinci s oslabenou imunitou (kuřáci, lidé po operaci).

Lehčí forma onemocnění  je tzv. Pontiacká horečka připomínající běžnou chřipku (horečka, bolest hlavy, malátnost. Ta odezní během dvou až pěti dní.

Těžší forma onemocnění je již klasická legionářská nemoc vedoucí k zápalu plic (Pneumonii). Příznaky jsou: suchý kašel, postižení dolních dýchacích cest s bolestmi na hrudníku, myalgie, narůstající horečky, bolesti hlavy a neurologické projevy.

Pokud pocítíte některý z těchto příznaků, okamžitě vyhledejte lékaře. V krajním případě může u oslabených jedinců nastat i smrt.

Leták Prosek

Pavel Hofreiter

Váš odborník na vodu

+420 222 703 933

Pavel
Chcete odstranit bakterie z vody?
Jsme tu pro Vás

Přidat komentář

Úprava vody pro průmysl i domácnosti
Kam dále:
forarch
EuroClean.cz Vás zve na veletrh FOR ARCH 2015!

Přijďte nás navštívit na veletrh ForArch 2015 ve dnech 15.-19.9. 2015. Těšíme se na Vás u stánku 1E21 v Hale...

Zavřít