Mostecká nemocnice nasazuje proti legionellám generátor EuroClean.

23.11.2016

V části potrubního systému mostecké nemocnice se objevila nebezpečná legionella. Zvýšený výskyt této bakterie byl naměřen na oddělení jednotky intenzivní péče interního a chirurgického oddělení. Nemocnice zde okamžitě přijala mimořádná bezpečnostní opatření. Na větev vodovodního řadu, kde byla legionella nalezena, budeme 25.11. instalovat dva generátory chlordioxidu EuroClean OXCL Blue 01, které bakterie spohlehlivě zahubí. Do té doby se pacienti budou sprchovat pouze po nezbytně dlouhou dobu a v rouškách. Při hygienických úkonech na lůžku a pro čištění zubů se bude používat pouze destilovaná sterilní voda.

Aktualizace: Mosteckou nemocnici již legionella netrápí >> .

 

generator chlordioxidu

Generátor chlordioxidu EuroClean OXCL BLUE

 

Generátor OXCL BLUE slouží pro bezpečnou přípravu roztoku oxidu chloričitého – ClO2 (chlordioxidu) a následně k dezinfekci pitné, teplé užitkové, nebo průmyslové vody. Vyvíječ je navržen tak, aby ClO2 byl vždy čerstvý a maximálně účinný pro danou aplikaci. Oxid chloričitý je dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví 293/2006 Sb. a vyhlášky 409/2005 Sb., paragraf 14, odstavec 3, bod „i“, schválený způsob dezinfekce vody.

Pod názvem legionella je myšleno přibližně 60 typů různých bakterií, přičemž minimálně 20 z těchto bakterií je velmi nebezpečných. Nejčastějším původcem infekcí je Legionella pneumophila. Legionelly se vyskytují ve vodním prostředí a nejvíce se jim daří v teplých a vlhkých místech. K nákaze (Legionářská nemoc) dochází ve většině případech vdechnutím vzduchu, obsahujícího legionelly v drobných kapičkách vody (aerosol). Ten se tvoří všude tam, kde teče nebo se míchá voda, případně je generován mechanickými zařízeními.
 

Pavel Hofreiter

Váš odborník na vodu

+420 222 703 933

Pavel
Chcete odstranit bakterie z vody?
Jsme tu pro Vás

Přidat komentář

Úprava vody pro průmysl i domácnosti
Kam dále:
V Novodvorské ulici v Praze se přemnožila legionella

V pražské Novodvorské ulici byly naměřeny zvýšené hodnoty legionell. Bakterie byla zjištěna ve vnitřních rozvodech dvou objektů, které jsou napojeny...

Zavřít