Koleje Liberec

Na kolejích v Liberci je legionella

20.10.2016

Další výskyt legionelly byl potvrzen na univerzitních kolejích v Liberci – Harcově. Přes 1500 studentů má v současné chvíli z bezpečnostních důvodů zakázáno se sprchovat v teplé vodě. Technická univerzita se se zvýšeným výskytem legionell potýkala již minulý rok a proto i letos provedla sama ve svých laboratořích opakované měření.

Bohužel na čtyřech blocích, které byly přes léto zavřené, to vyšlo pozitivně, uvedla mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková. Výsledky rozborů byly poté předány hygienikům.

Legionella je původcem infekce napadající dýchací cesty a může způsobit i závažné zdravotní komplikace, například těžký zápal plic. Legionella se obvykle množí ve špatně konstruovaných nebo nedostatečně udržovaných rozvodech teplé vody.

Mluvčí krajské hygieny Zuzana Balášová řekla, že byla provedena nejprve termická a poté i chemická dezinfekce. Zpravidla se používá jen jedna metoda, ale vzhledem k množství studentů, nebylo nic ponecháno náhodě.

Výsledky dalších kontrolních rozborů se očekávají příští úterý.

 

Pavel Hofreiter

Váš odborník na vodu

+420 222 703 933

Pavel
Chcete odstranit bakterie z vody?
Jsme tu pro Vás

Přidat komentář

Úprava vody pro průmysl i domácnosti
Kam dále:
bakterie v brně
Voda v Brně není pitná, trápí ji koliformní bakterie

Přes 400 000 obyvatel Brna a okolí má problém. Podle Brněnských vodáren a kanalizací je voda pitná pouze po převaření....

Zavřít