Voda v pražských Dejvicích stále není pitná

27.5.2015

V Dejvicích a v Bubenči, kde žije přibližně 32 000 obyvatel, již od neděle 24.5. teče z kohoutků závadná voda. V celé oblasti prudce stoupl počet průjmových onemocnění způsobených zvýšeným výskytem koliformních bakterií. Ve vodě byly současně nalezeny i noroviry, které u lidí způsobují epidemickou akutní virovou gastroenteritidu.

Městská část před pitím této vody varovala a nechala nasadit na 60 cisteren s pitnou vodou. Do škol, domovů seniorů a léčeben vozí radnice Prahy 6 vodu balenou. Dle mluvčího Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáše Mrázka se stav vody po proplachování potrubí vyššími dávkami chlóru a vody lepší, ale voda stále není pitná.

PVK také sdělila, že lidé, kteří jsou postiženi průjmy, mohou po společnosti žádat kompenzaci.

Příčina kontaminace se stále zjišťuje. Vodu nelze používat ani na vaření, nebo při hygieně.

Koliformní bakterie jsou obvyklým indikátorem fekálního znečištění vody. Tento druh bakterií běžně žije v trávicím traktu živočichů a při požití způsobuje nevolnost a průjmy.

Do postižené oblastí spadají ulice

Milady Horákové, Na Kvintusce, U Vorlíků, náměstí Pod Kaštany, Wolkerova, Gotthardská, Goetheho, Svatovítská, Za Císařským mlýnem, Papírenská, Jednořadá, Šestidomí, Ve Struhách, Čínská, Na Kocínce, Terronská, Pod Juliskou, Na Šťáhlavce, Bílá, Božkova, Na Kotlářce, Kolejní, Na Vlčovce, Evropská, Gymnasijní, Na Zátorce, Pevnostní, Dejvická, Generála Píky a Václavkova.

PVK cisterna Dejvice

Pavel Hofreiter

Váš odborník na vodu

+420 222 703 933

Pavel
Chcete odstranit bakterie z vody?
Jsme tu pro Vás

Přidat komentář

Úprava vody pro průmysl i domácnosti
Kam dále:
Studna
Úprava vody ve studni

Úpravě vody ve studni či vrtu se pravděpodobně nevyhnete. Kvalita voda bohužel na většině místech neodpovídá našim požadavkům a tak...

Zavřít