V Novodvorské ulici v Praze se přemnožila legionella

7.11.2016

V pražské Novodvorské ulici byly naměřeny zvýšené hodnoty legionell. Bakterie byla zjištěna ve vnitřních rozvodech dvou objektů, které jsou napojeny na předávací stanici v Jílovské ulici. Ta zásobuje blok objektů Jílovská, Novodvorská, Mariánská a U Koupadel.

legionella novodvorská ulice

Hygienická stanice hlavního města Prahy odebírala kontrolní vzorky kvůli stížnosti na kvalitu teplé vody v objektu Novodvorská 418. Zároveň byly odebrány také kontrolní vzorky z předávací stanice Pražské teplárenské, která objekt zásobuje. Výsledky potvrdily zvýšené hodnoty bakterií.
Později bylo zjištěno, že problém je v sekundárních rozvodech, které jsou ve vlastnictví Bytového družstva Klíče a nikoliv Pražské teplárenské.

V současné době probíhá prostřednictvím výměníkové stanice Pražské teplárenské periodická dezinfekce vody. Opatření bude probíhat měsíc.

Legionella je původcem infekce napadající dýchací cesty a může způsobit i závažné zdravotní komplikace, například těžký zápal plic. Legionellu ve vodě najdeme obvykle ve špatně konstruovaných nebo nedostatečně udržovaných rozvodech teplé vody.

 

Pavel Hofreiter

Váš odborník na vodu

+420 222 703 933

Pavel
Chcete odstranit bakterie z vody?
Jsme tu pro Vás

Přidat komentář

Úprava vody pro průmysl i domácnosti
Kam dále:
Na kolejích v Liberci je legionella

Další výskyt legionelly byl potvrzen na univerzitních kolejích v Liberci - Harcově. Přes 1500 studentů má v současné chvíli z...

Zavřít