Systém pro ředění formaldehydu v Pro-Charitu s.r.o.

15.4.2016

Firma Pro-Charitu si u nás nechala na zakázku vyrobit a dodat systém pro ředění formaldehydu. Ten využívají k produkci roztoků HistoFor sloužících k fixaci mikrobiologických a histologických preparátů.

Základem zakázky je kaskáda pro úpravu surové vody. Kaskáda se skládá z filtru mechanických nečistot a změkčovače AquaSoftener 350, dále je doplněna o sondy pro měření aktuálního pH a tvrdosti vody a následně zakončena dávkovacím čerpadlem.

formaldehyd

Další klíčovou součástí jsou dávkovací čerpadla pro formaldehyd a pufrační roztok osazená do sací sestavy tak, aby bylo možné bez obtíží vyměňovat standardizované kanystry, ve kterých se formaldehyd a pufr dodávají.

Konečným prvkem je přípravná nádrž se skoseným dnem osazená míchadlem, plováky pro signalizaci výšky hladiny, přívodem a odvodem vzduchu, a výpustí pro čištění v nejnižším bodě. Z této nádrže se pak roztok přečerpává k dalšímu zpracování.

Celou produkci lze ovládat z řídící jednotky. Připojena jsou všechna čerpadla systému (upravená voda, formaldehyd, pufr). Dále měřicí sondy (pH/ORP, tvrdost) a míchadlo. Z řídicí jednotky pak směřuje analogový výstup.

Sociální podnik Pro-charitu
Společnost Pro-Charitu s.r.o. vlastní nestátní nezisková organizace Oblastní charita Červený Kostelec. Zaměřuje se na zaměstnávání osob zdravotně znevýhodněných, jejichž podíl ve společnosti je více jak 80 %.
Zdeněk Kočí

Obchodní zástupce

Zdeněk Kočí
Potřebujete upravit vodu?
Jsme tu pro Vás

Přidat komentář

Úprava vody pro průmysl i domácnosti
Kam dále:
kotelní kámen
Kotelní kámen

Kotelní kámen je mix několika minerálů, které se usazují na stěnách potrubí či nádob v níž dochází k ohřívání tvrdé...

Zavřít