30.5.2014

Pro Jůnův statek Sedleci u Líbeznic jsme instalovali kaskádu upravující tvrdost vody, hodnotu dusičnanů a dávkování dezinfekce. Jůnův statek je sociální firma v Sedleci u Líbeznic nedaleko od Prahy, která provozuje restauraci, penzion, školící prostory, malý obchůdek se smíšeným zbožím a prádelnu. Nabízíme služby také v oblasti cateringu na menších akcích.
Jůnův statek je součástí nestátní neziskové organizace Fokus Praha.

Původní stav

Rozbor poukazoval na přítomnost velmi tvrdé vody, která způsobovala postupné zanášení vodovodních částí inkrusty, usazování minerálů na teplosměrných plochách (bojler, rychlovarná konvice,..). Dále zde byl zvýšený obsah bakterií a hodnota dusičnanů ve vodě.

Jůnův statek

Změkčení vody

Jelikož je upravovaná voda použita jako pitná, nesměla být upravena na nulovou tvrdost. Použil se tedy připouštěcí ventil umožňující bypass, který je součástí hlavy Fleck 5600.SE.

Základ úpravny tvoří změkčovací filtr pracující na principu iontové výměny pomocí katexu v Na+ formě. Při vyčerpání kapacity filtru nastane automatická regenerace solným roztokem.

Filtr je vybavený objemovým měřením průtoku upravené vody a k regeneraci dochází vždy po průtoku stanoveného množství. Regeneraci je možné odložit na dobu minimálního odběru (např. v noci). Regeneraci lze naopak kdykoliv spustit ručně.

Požadavky na obsluhu jsou minimální. Jednou za čaš je pouze potřeba doplnit tabletovanou sůl.

Dezinfekce vody

Do výstupního potrubí vody je dávkován chlornan sodný a to proporcionálně v závislosti na okamžité spotřebě.(průtoku), snímaným vodoměrem s elektrickým výstupem. Při konstantě vodoměru K=1,0 dochází k sepnutí vodoměru vždy po průtoku 1 litru vody. Následně připojené dávkovací čerpadlo do vody vytlačí vždy jednu základní dávku chemie.

Čerpadlo umí pracovat z frekvencí až 180 zdvihů za minutu. (až 0,6l/h do tlaku 7bar)

Snížení dusičnanů

Snížení dusičnanů ve vodě je prováděno filtrem EuroClean AQUANAMIX, který je obdobou filtru na změkčení s jinou náplní.

Odstraňovače dusičnanů NaMix fungují na principu iontové výměny, kdy na sebe speciální Anexová směs skrz naváže NO3- a uvolňuje anionty Cl-.

Zdeněk Kočí

Obchodní zástupce

Zdeněk Kočí
Potřebujete upravit vodu?
Jsme tu pro Vás

Komentáře jsou uzavřeny.

Úprava vody pro průmysl i domácnosti
Starší příspěvky:
Rekonstrukce úpravny vody Výtopny Zbraslav, Pražská teplárenská

Změkčovací stanice z roku 1979 a 1985 byla již vyhospodařená, proto byla včetně tlakové solné nádrže demontována a nahrazena novou, plně...

Zavřít